Nawigacja

  • .

    .

    WYCIECZKA - TYGRYSY, ŻYRAFY, LEMURY I PAPUGI

    Dnia 24.05.2023 dzieci z grup Tygrysków, Żyraf, Lemurów i Papug świetnie bawiły się ruchowo w Parku 17 w Bydgoszczy. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni. To dzień dobrej zabawy, dużo śmiechu, radości i miło spędzony czas w towarzystwie kolegów i koleżanek.

    Na relacje zapraszamy do naszej galerii.

  • .

    .

    WYCIECZKA - ZEBEREK I SŁONIKÓW

    Dnia 23.05.2023 odbył się wyjazd do Centrum Zabaw Figlowisko w Bydgoszczy. W wycieczce wzięły udział dwie najmłodsze grupy Słoniki i Zeberki. Celem wyjazdu było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja grupy.

    Na miejscu niezwykłą frajda okazała się trzypoziomowa konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni, basenów z piłkami. Dzieci bardzo chętnie spędzały czas na palmowej karuzeli, ścianie wspinaczkowej i interaktywnej podłodze.

    W czasie dwugodzinnego pobytu, spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych, każdy z nas spalił mnóstwo kalorii. Czas zabaw szybko dobiegł końca i musieliśmy pożegnać się z tym bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

  • .

    .

    Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Razem przez Świat” 2022/20223

    We wrześniu trzy najstarsze grupy: Żyrafy, Lemury i Papugi przystąpiły do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Razem przez Świat”, który był podróżą od domu rodzinnego poprzez grupę, przedszkole, swoją miejscowość, ojczysty kraj, aż do Europy.

    Głównym założeniem projektu „Razem przez świat” było budowanie pozytywnych więzi z innymi ludźmi poprzez wszechstronny rozwój osobowości, który pomoże nie tylko w zrozumieniu siebie i innych, ale także w poznawaniu świata i jego kultury. W projekcie duży nacisk był położony również na odnajdywanie, poprzez poznanie społeczności rodzinnej, lokalnej, narodowej, państwowej i europejskiej, swojego miejsca w świecie.

    Cele ogólne projektu „Razem przez Świat” :

    1. Wzmacnianie poczucia więzi z rodziną, grupą, przedszkolem, miastem, ojczystym krajem, kontynentem.

    2. Kształtowanie poczucia własnej tożsamości – fundamentu tworzenia tolerancyjnych postaw, otwartych na różnorodność ludzkich kultur i ich zrozumienie.

    3. Inspirowanie uczniów do różnorakich działań twórczych z wykorzystaniem technologii informacyjno - komunikacyjnej.

    Zadania projektowe:

    Zadania projektowe zawarte były w siedmiu modułach. W każdym module pojawiły się 3 zadania szczegółowe do wykonania. Warunkiem zaliczenia projektu było wykonanie co najmniej 7 zadań, po jednym z każdego modułu.

    Moduł 1. Ja i mój świat

    1. Jaki jestem?

    2. W wielu rzeczach jestem bardzo dobry.

    3. Kim zostanę w przyszłości?

    Moduł 2. W mojej grupie

    1. Klasa to my.

    2. To ważne wiedzieć, co każdy czuje.

    3. Inny nie znaczy gorszy.

    Moduł 3. W moim przedszkolu

    1. Moje wymarzone przedszkole.

    2. Co wiesz o naszym patronie?

    3. Przedszkolni przyjaciele.

    Moduł 4. W rodzinie

    1. Moja rodzina.

    2. Zwierzęta w mojej rodzinie.

    3. Rodzinny budżet-wspólnie planujemy wydatki.

    Moduł 5. Moja miejscowość

    1. Czy znasz swoją miejscowość?

    2. Dbamy o naszą miejscowość.

    3. Reklama walorów turystycznych naszej miejscowości.

    Moduł 6. Moja ojczyzna

    1. Z dziejów Polski-dawne stolice.

    2. Palcem po mapie Polski-największe miasta, rzeki, pasma górskie.

    3. Mistrzowie sportu- oni rozsławili imię Polski w świecie.

    Moduł 7. Razem do Europy

    1. Jesteśmy w Unii Europejskiej.

    2. Europejskie stroje ludowe i ubiory.

    3. Co jedzą nasi europejscy sąsiedzi?

    W maju nadszedł czas podsumowań projektu. Stworzyliśmy prezentację ze zdjęciami oraz zadaniami wykonanymi z poszczególnych modułów i przesłaliśmy koordynatorom projektu. Nasze przedszkole a także każde dziecko otrzymało podziękowanie oraz CERTYFIKATY UZNANIA za aktywny i twórczy udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Razem przez Świat” 2022/2023.

    Zajęcia w ramach projektu pozwoliły wszystkim dzieciom, niezależnie od płci, czy stanu zdrowia, nie tylko być koło siebie, ale być razem, czuć się bezpiecznie, wspólnie przeżywać radości i smutki, współpracować, negocjować, dzielić się zadaniami w grupie, odnosić sukcesy na miarę swoich możliwości.

    Poniżej udostępniamy link do fotorelacji z wykonanych zadań

    https://padlet.com/jagod3/razem-przez-wiat-zy4rr6nxh7gznc2z

  • .

    .

    Gminny Konkurs Recytatorski „Rodzina w poezji”

    Dnia 18 maja 2023 roku w Przedszkolu Miejskim w Mroczy odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Rodzina w poezji”, którego organizatorkami były nauczycielki: Aneta Hoffmann-Kaleta oraz Karolina Kubicka. Do rywalizacji przystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, Niepublicznej Szkoły i Przedszkola Mini Akademia o profilu anglojęzycznym, oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu oraz Przedszkola Miejskiego w Mroczy. Została powołana komisja konkursowa, w której składzie znlazły się:

    - pani Justyna Misterkiewicz, nauczycielka Technikum Mundurowego w Mroczy oraz bibliotekarka w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, a także opiekunka teatru BAJZEL działającego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mroczy

    - pani Joanna Murawiec, Kierownik Referatu Obsługi Administracyjnej i Promocji Urzędu Miasta i Gminy Mrocza

    - pani Anna Splitt, bibliotekarka Filii Dziecięcej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią

    Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach 3-4 latki oraz 5-6 latki. Komisja wyłoniła następujących laureatów.

    3-4 latków

    I. Maria Czarnikowska

    II. Anastazja Czuber

    III. Tymon Dzieszka

    5-6 latków

    I. Amelia Rospłoch

    II. Maria Zmudzińska

    III. Oliwia Pawlicka

    Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nogrody rzeczowe w postaci gier dydaktycznych i książek. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek. Nauczycielki przygotowujące dzieci do konkursu otrzymały podziękowania.

    Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Dla przybyłych gości czekał poczęstunek i kawa, a dzieci w trakcie obrad kommisji konkursowej uadały się do sali, gdzie przygotowany był dla nich słodki poczęstunek oraz atracje, żeby umilić ima czas oczekiwania na werdykt.

  • .

    .
    15.05.2023

    WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI W MROCZY

    Dzisiejszego dnia "Słoniki" I "Tygryski" wraz z paniami wybrała się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Mroczy. Celem wyjścia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci, kształtowanie poczucia szacunku dla książek. Tam czekały na nas Panie Bibliotekarki, a przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Panie opowiedziały nam co to jest biblioteka, jak się w niej zachowywać oraz jak wypożycza się książki, a na koniec wspólnie zwiedziliśmy budynek. Panie również zachęcały do odwiedzin w bibliotece i przystąpienia do realizowanego projektu "Mała książka - Wielki Człowiek"

     

     

  • .

    .
    12.05.2023

    MAJ - MIESIĄC BIBLIOTEKI I CZYTELNICTWA

    Maj – miesiąc bibliotek i czytelnictwa, pod tym hasłem upływały nam będą najbliższe dni w przedszkolu. W ramach zachęcenia dzieci do czytania na holu powstał „Kącik książek”, w którym znajdują się różnorodne pozycje z literatury dziecięcej oraz zasady korzystania z książek. Zróżnicowane tematycznie kąciki powstały również w każdej sali przedszkolnej. Dzieci mają możliwość wyboru książki w zależności od własnych zainteresowań. Nauczycielki czytają dzieciom wybrane pozycje. Ponadto we wspólne czytanie zaangażowani są również rodzice – chętni mogą przyjść z ulubioną książką swojego dziecka i przeczytać całej grupie. 

    Dzisiaj odwiedziła nas Pani Anna Splitt z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią, która przeprowadziła z dziećmi zajęcia biblioteczne i rozbudziła w nich zainteresowanie literaturą.

    W związku z promocją czytelnictwa w naszym przedszkolu w najbliższym czasie każda grupa odwiedzi Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Mroczy. Odbędzie się również gminny konkurs recytatorski zorganizowany przez nasze przedszkole, a już w czerwcu nasze przedszkolaki będą mogły spotkać się z autorką książek Panią Aleksandrą Struską-Musiał.

    Poniżej bestsellery na maj, które polecamy.

  • .

    .
    11.05.2023

    ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE CHORÓB ODKLESZCZOWYCH 

    Dzisiaj dzieci z grupy Papużek, Lemurków i Żyraf realizowali zajęcia z programu" Chroń się przed kleszczami, różnymi sposobami " którego celem jest edukacja na temat kleszczy i chorób odkleszczowych.

  • .

    .
    10.05.2023

    KUCHCIKOWO - WIOSENNE KANAPKI U ZEBEREK

    Wiosenne kanapki to rewelacyjne śniadanie lub po prostu smaczna przekąska, zwłaszcza wiosną, kiedy organizm przestawia się z trybu zimowego i łaknie nowalijek. Podczas zajęć z kuchcikowego Zeberki przygotowały wiosenne kanapki. Na stołach zagościły : pomidorki, sałata, ogórek, biały ser, wędlinka .

    Dzieci z dużym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Smarowały, kroiły i układały produkty, tworząc na kanapkach wiosenne kolorowe wzory. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę apetycznie i miały mnóstwo witamin , ale przede wszystkim znakomicie smakowały.

    Dzieci podczas zajęć utrwalały znajomość produktów zdrowej żywności, ćwiczyły posługiwaniem się nożem. Zwrócono także uwagę na zachowanie zasad higieny przed przystąpieniem do pracy z jedzeniem. Takie kulinarne zajęcia bardzo podobały się przedszkolakom

  • .

    .

    PIELĘGNACJA NASZYCH ROŚLINEK

    Dzieci z grup Lemury, Papugi i Żyrafy założyły ogródek. Uczymy się podstawowych zasad pielęgnacji roślin i zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania.

    Naszą inicjatywę wsparli zaprzyjaźnieni rodzice, którzy pomogli zorganizować skrzynie oraz Pani Katarzyna prowadząca lokalną kwiaciarnię. Dziękujemy za pomoc i troskę o rozwój naszych dzieci

     

  • .

    .

    OGRÓDEK PRZEDSZKOLNY 

    Przedszkole to miejsce doskonałej zabawy, nauki, nieustannego rozwoju intelektualnego oraz fizycznego. Dbając o wszechstronny rozwój dzieci postanowiliśmy założyć ogródek przedszkolny, którego idea staje się coraz powszechniejsza. Dzieci posiały warzywa. W najbliższych tygodniach zadaniem przedszkolaków będzie opiekowanie się rosnącymi roślinami: podlewanie ich, usuwanie chwastów, a następnie zbieranie plonów, z których później będzie można przygotować zdrowe posiłki. Ogródki przedszkolne oraz przydomowe dają szansę na długie przebywanie na świeżym powietrzu oraz zdobywanie wiedzy na temat roślin i przyrody w ogóle. To świetna forma spędzania wolnego czasu oraz dobra zabawa.

  • .

    .
    05.05.2023

    WYCIECZKA DO OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W MROCZY

    Dziś dzieci z grup Żyrafy, Papugi oraz Lemury udały się z wizytą do Straży Pożarnej w Mroczy. Dowiedzieliśmy się jakie są zadania i cele pracy strażaka. Pokazano nam wszystkie rekwizyty niezbędne do zadań i akcji ratowniczych. Doświadczaliśmy wrażeń podczas możliwości siedzenia w wozie strażackim oraz lania wody z węża strażackiego. A na koniec zostaliśmy poczęstowani ciepłą herbatką i ciastkiem. Dziękujemy z całego serca za gościnę

     

     

  • .

    .

    ZAJĘCIA Z ROBOTYKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

    Dnia 28.04.2023 wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w programie edukacyjnym "Akademia Programistów". Zajęcia były bardzo ciekawe i bardzo się naszym dzieciom podobały.

  • .

    .
    02.05.2023

    INTEGRACJA SENSORYCZNA

    Majówka w pełni! Nasze Przedszkolaki razem z panią Olą podpowiadają, w jaki sposób można wykorzystać ten czas Propozycja - bańki mydlane i wędkowanie Wykorzystując elementy integracji sensorycznej, dzieci pod czujnym okiem psychologa (towarzyszenie dzieciom to podstawa!), usprawniały m.in. koncentrację uwagi, koordynację oko-ręka, orientację wzrokowo-przestrzenną; a Starszaki - dodatkowo praksję, czucie ciała w przestrzeni oraz zmysł równowagi... A to i tak tylko część rozwijanych funkcji.

    Przedszkolaki trenowały na sali zajęć specjalistycznych - zachęcamy jednak do wspólnie spędzanych chwil na świeżym powietrzu (zarówno wędkowanie jak i bańki mydlane mogą być świetną okazją do wzmacniania więzi oraz zdobywania nowych doświadczeń przez dzieci)

  • .

    .
    26.04.2023

    ACH, TA PIPI - WYCIECZKA NA SPEKTAKL

    Dnia 26.04.20223 dzieci z grup najmłodszych "Zeberki", "Słoniki", "Tygryski" wyjechały na spektakl tetralny pt. "Ach, ta Pipi" do Nakielskiego kina. Dzieci mogły zobaczyć bardzo ciekawą historię małej Pippi, dzięki której przekonały się, co znaczy i jak ważna jest, szczególnie dzisiaj, tolerancja. Dowiedziały się co znaczy prawdziwa przyjaźń i dlaczego warto być dobrym dla zwierząt. Śledząc uważnie przygody  bohaterki dzieci mogły się wiele nauczyć. Przede wszystkim tolerancji dla innych. Przykład Pippi uczy nas, że czyjaś odmienność nie powinna oznaczać wykluczenia oraz że każdy człowiek zasługuje na szacunek. Przekonaliśmy się, jak cudownie można spędzać czas w grupie z rówieśnikami. Takie wspólne przebywanie uczy nas empatii, a kiedy pojawią się kłopoty wiemy, że nie jesteśmy sami.

    Dzieci zadowolone wróciły do przedszkola.

     

  • .

  • .

    .

    CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

    Realizacja programu "Czyste powietrze wokół nas". Zajęcia edukacyjne z zakresu wiedzy o szkodliwym działaniu dymu na naszą Ziemię oraz szkodliwym działaniu palenia papierosów. Grupa LEMURKI.

    Najskuteczniejszym działaniem w zapobieganiu chorób spowodowanych paleniem tytoniu jest promocja zdrowia. Dzięki programom edukacyjnym, wśród dzieci i młodzieży kształtowane są prawidłowe postawy zdrowotne.

    Państwowa Inspekcja Sanitarna podejmuje m.in. takie działania jak koordynowanie programów edukacji antytytoniowej dla przedszkoli i szkół. Jednym z takich programów jest program edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów „Czyste Powietrze Wokół Nas”.

    Program „Czyste Powietrze Wokół Nas” realizowany jest od 2008 roku. Program jest dostosowany do dzieci w wieku 5-6 lat. Realizowany jest przez nauczycieli, wychowawców przedszkolnych oraz przez przedstawicieli środowiska przedszkolnego i szkolnego. 

    Głównym celem Programu jest zwiększenie wiedzy rodziców w zakresie ochrony dzieci przed narażeniem na działanie dymu tytoniowego oraz kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci dotyczących ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi.

    W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy "Papużek" realizowali program przedszkolnej edukacji antytytoniowej.

    " Czyste powietrze wokół nas"

  • .

    .
    21.04.2023

    WYCIECZKA DO ZAKŁADU GOSPODARKI KOMUNALNEJ W MROCZY

    W tym tygodniu rozmawialiśmy na tematy związane z ochroną środowiska. Obchodziliśmy "Światowy Dzień Ziemi" i udaliśmy się z wizytą do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Mroczy. Dowiedzieliśmy się skąd bierze się woda w naszych domach i jak o nią dbać.

  • .

    .

    MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI W NASZYM PRZEDSZKOLU

     

     

     

     

  • .

    .
    20.04.2023

    Magiczne przedstawienie pt. "Kraina czarodzieja i niesfornych mysz"

     

  • .

    .

    ZAJĘCIA OTWARTE

    W środę, 19 kwietnia w grupie Zeberek odbyły się zajęcia otwarte pod hasłem "Bawiły się dzieci paluszkami". Miały one na celu wskazanie rodzicom ćwiczeń doskonalących sprawność manualną poprzez wspólną zabawę. Warto angażować dzieci do codziennych czynności dmowych. Dzieci uczą się samodzielności, rozwijają manualne zdolności oraz czują się potrzebne. Dziękuję rodzicom za aktywny udział w zajęciach.

     

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Przedszkole Miejskie w Mroczy
    Przedszkole Miejskie w Mroczy, ul. Łobżenicka 11C, 89-115 Mrocza

    Przedszkole czynne od 6.30 do 16.30
  • (052) 385-60-56, 505-667-835.

Galeria zdjęć